Fotoğraf

Fujifilm İnovasyon Yarışması İkinci Kez Başvurularını Topluyor

Fujifilm, ilkini 2021 yılında gerçekleştirdiği; katma değeri yüksek, özgün tasarımlı ve yenilikçi projeler ortaya çıkartmayı amaçladığı inovasyon yarışmasının ikincisi için başvuruları toplamaya başladı. “Metaverse”, “Fujifilm Teknolojileri” ve “İklim Değişikliği” konularında inovatif çözümler arayan yarışmaya önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor.

Fujifilm, inovasyon ve teknolojiyi odağına alarak gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz yıl 62 farklı üniversiteden 1214 başvuru alarak Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiği İnovasyon Yarışması ile gençlerin katma değeri yüksek, özgün tasarımlı ve yenilikçi tasarımlar ortaya çıkarmasına vesile olan Fujifilm, 1 Haziran’da bu yılki yarışma için başvuruları toplamaya başladı. Önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin Karga Karga dijital altyapısı üzerinden başvurularını tamamlayabildiği ve 8 Temmuz 2022 tarihine kadar başvuru almaya devam edecek yarışmada bu yılın temaları “Metaverse” başlığı altında NFT Teknolojieri ve Blockhain; “Fujifilm Teknolojileri” başlığı altında Sağlık Teknolojileri, Yüksek Fonksiyonlu Malzemeler, Grafik Sistemleri ve Dijital Görüntüleme; “İklim Değişikliği” başlığı altındaysa Tarım Teknolojileri ve Temiz Enerji olarak belirlendi.

Birinciye FUJIFILM Innovation Hub Hollanda ziyareti

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi yarışmada takım seçimleri Karga Karga’nın geliştirdiği “Özgelecek” algoritmasıyla ile belirlenecek. Karga Karga’nın websitesi kargakarga.com üzerinden geliştirilen “Özgelecek” algoritması ile belirlenecek, katılımcılar “Özgelecek” algoritmasına uyumlu olarak takımını ister kendisi oluşturabilecek isterse de “Özgelecek” algoritmasının otomatik olarak oluşturmasını isteyebilecek. Yarışma takımı oluşan öğrenciler çözmek istedikleri sorunları belirleyip gerçekleştireceği çalışmalarla ilk rapor, PDR (Preliminary Design Review/ Ön Tasarım İncelemesi) raporu, CDR (Critical Design Review/ Kritik Tasarım İncelemesi) raporu ve Final Sunumu aşamalarını tamamlayarak Final Jürisine kalmaya hak kazanacak. Yarışmanın birincisi Fujifilm Innovayion Hub Hollanda ziyareti fırsatı elde edecek. İkinci olan yarışmacıysa 15 bin TL ödüle ulaşırken, yarışmanın üçüncüsü Instax ödülünün sahibi olacak .

Yarışma başvuruları kargakarga.com üzerinden devam etmektedir.

Fujifilm Türkiye Hakkında

Fujifilm, Türkiye’deki faaliyetlerini 2012 yılından bu yana Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. olarak sürdürüyor. Şirket, Türkiye’de medikal sistemler, grafik sistemler, endüstriyel ürünler, dijital kamera ve fotoğraf baskı ürünleri alanında aktif olarak hizmet veriyor. Dünya genelindeki altıncı inovasyon merkezini 2017 yılında İstanbul’da açan Fujifilm Türkiye, faaliyette olduğu alanlardaki tüm ürünleri ise FujifilmTechnology Center’da sergiliyor. Fujifilm’in bu iki merkezi, yakın coğrafyada 50 ülkeye hizmet veriyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Enver Başar

Sonradan olma gezgin.... Bir de kendini seyyah zannediyor... Haziran 2023 ayına kadar Test yayındayız... Gezgin ve Seyyahlara Sosyal medya hariçinde Web sitesi alanında yer açma derdindeyiz. Hem sosyal medyadan hem web üzerinden takipcilerini artırmak ve Türkiye'nin En Geniş kapsamlı ve en güncel web Sitesi olmak tek amaçımızdır. Tabi ki tüm kullanıcılarımıza en etkin Gezi sitesini sunabilmektir dileğimiz....

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu